Wczytuję dane...

Jak dbać o skórę z rozstepami - Rilastil

Produkty Rilastil Smagliature – na gładką i jędrną skórę pozbawioną rozstępów

 

Linia Rilastil Smagliature została przygotowana specjalnie na potrzeby wszystkich osób, których skóra uległa rozciągnięciu lub w niedługiej przyszłości rozszerzy się. Jej odbiorcami są głównie kobiety w ciąży i kobiety karmiące, ale nie tylko. Produkty posiadają unikatowy skład i zostały specjalnie przetestowane, dzięki czemu można je bez obaw używać w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią. Poleca się je stosować na już istniejące rozstępy oraz profilaktycznie, jeszcze przed ich wystąpieniem. W skład produktów przeciw rozstępom wchodzą: Preparat na Rozstępy Rilastil Intensive Smagliature 10x5 ml w ampułkach oraz Krem na Rozstępy Rilastil Intensive Smagliature 200 ml.

Krem na Rozstępy Rilastil

Krem na Rozstępy Rilastil Intensive Smagliature 200 ml to potężny produkt, który działa zapobiegawczo na rozstępy. Posiada wyjątkowo bogaty skład, dzięki któremu jest w stanie odbudować macierz skórną, zapewniając jednocześnie głębokie nawilżenie skóry. Ponadto krem ​​na rozstępy Rilastil Smagliature ma również działanie dermo - troficzne, które zapobiega pojawianiu się nowych rozstępów. Ten produkt koncentruje się na aktywnym zapobieganiu i leczeniu rozstępów. Czyni to poprzez dwie linie działania. Po pierwsze krem ten poprawia elastyczność skóry, a po drugie zapewnia jej intensywne nawilżenie i odżywienie. Cała linia Rilastil przeciw rozstępom została poddana rygorystycznym testom, które wykazały, że produkty są bezpieczne podczas ciąży i laktacji.

Cechy kremu:

·       Konsystencja: kremowa·       Idealny do masażu·       Problemy skórne: rozstępy·       Czas aplikacji: dwa razy dziennie, przez okres co najmniej 30 dni·        Wiek: 13+·        Rodzaj skóry: wszystkie rodzaje skóry·        Główne zalety: nie tylko zmniejsza widoczność istniejących rozstępów, ale także zapobiega pojawianiu się nowych.

  • Bezpieczny dla kobiet w ciąży

Główne składniki:

·       Aminokwasy są składnikami antyoksydacyjnymi, a także środkami wiążącymi wodę. W połączeniu z innymi substancjami odbudowującymi skórę mają duży wpływ na zmniejszenie skutków starzenia. W tej formule składnik ten pomaga odbudować macierz włókien kolagenowych i elastyny·       Kompleks witamin o działaniu dermo - troficznym, dzięki czemu przeciwdziała rozstępom i zapobiega pojawianiu się nowych, kompleks witamin odżywia i chroni skórę·       Olej z otrębów ryżowych ma silne działanie odżywcze, pozostawiając skórę jędrną i gładką·       Alantoina, posiadająca działanie dermoplastyczne

Sposób użycia:

Można używać kremu Rilastil Smagliature na rozstępy jako kurację podtrzymującą lub terapię szokową. Jeśli twoje rozstępy wyblakły do ​​białawego koloru i chcesz zapobiec pojawianiu się nowych, użyj tego kremu jako pielęgnacyjnego kremu nawilżającego. Nakładaj go na wyznaczony obszar dwa razy dziennie. Stosuj jako kurację szokową, aby uzupełnić działanie ampułek Rilastil na rozstępy zarówno czerwone jak i białe. Profilaktycznie należy nakładać krem ​​na okolice objęte zmianami, również dwa razy dziennie.

Ampułki na Rozstępy Rilastil – terapia szokowa

Preparat na Rozstępy Rilastil Intensive Smagliature 10x5 ml (ampułki) posiada fizjologiczne pH, dzięki któremu przywraca skórze właściwe nawilżenie, napięcie i sprężystość. Pobudza syntezę
włókien elastycznych i kolagenowych. Sprawia, że rozstępy spłycają się, zwężają, a ich kolor zostaje wyrównany do koloru otaczającej je skóry. Preparat został stworzony do szokowej terapii w walce z rozstępami. Tak jak krem, ampułki te są w stanie nie tylko eliminować powstałe zmiany, ale także zapobiegać pojawianiu się nowych. Dzięki swojej szybko wchłaniającej się konsystencji produkt łatwo się aplikuje i zapewnia intensywne działanie. Szczególnie wskazane są przy fazie zapalnej, przy czerwonych rozstępach. Badania kliniczne wykazały, że dwumiesięczna kuracja z wykorzystaniem preparatów na rozstępy RILASTIL dała następujące rezultaty:

  • poprawa rzeźby skóry spowodowana zmniejszeniem głębokości rozstępów (-55%)
  • zmniejszenie liczby zmian o charakterze rozstępów (-12%)
  • zmniejszenie szerokości rozstępów (-20%)
  • poprawa zmęczonego, pomarszczonego wyglądu skóry (-27%)

Cechy ampułek:

·       Konsystencja: oleista·       Problemy skórne: rozstępy czerwone oraz białe·       Czas aplikacji: według potrzeby·       Wiek: 13+·       Rodzaj skóry: wszystkie rodzaje skóry·       Główne korzyści: intensywna kuracja, która nie tylko zmniejsza widoczność istniejących rozstępów, ale także zapobiega pojawianiu się nowych, głębokie nawilżenie skóry 

Główne składniki:

·       Niezbędne aminokwasy (leucyna, izoleucyna, walina) są związkami biologicznie aktywnymi. Uczestniczą w biosyntezie wielu związków w komórkach oraz są dobrze przyswajane przez naskórek. Wykazują zdolność zatrzymywania wilgoci, są składnikiem NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego skórę. Działają nawilżająco, zwiększają działanie higroskopijne innych składników NMF. Zmiękczają i uelastyczniają naskórek, dzięki czemu przeciwdziałają rozstępom i zapobiegają pojawianiu się nowych.·       Kwas hialuronowy to składnik regenerujący, który nie tylko stymuluje nawilżenie skóry, ale także zatrzymuje wodę. Dodatkowo przyspiesza produkcję kolagenu, uspokaja i chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska.·       Mukopolisacharydy chronią skórę przed zwiększonym odparowaniem wody i zapewniają jej odpowiednie nawilżenie. Zmniejszają możliwość podrażnień i uczuleń oraz zwiększają odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Wykazują działanie łagodzące i kojące.·       Pantenol - łatwo wchłania się przez barierę warstwy rogowej. Działa aktywizująco na podziały komórek naskórka, przyspieszając gojenie i łagodząc podrażnienia.
Działa przeciwzapalnie. Podwyższa wilgotność skóry i uelastycznia ją.Sposób użycia:Należy najpierw nałożyć plastikową nakładkę na szyjkę ampułki i wtedy ją bezpiecznie otworzyć. Nakładka jest dołączona do opakowania. Po otwarciu pojemniczka nie wyrzucaj nakładki, gdyż przyda się do otwarcia kolejnych ampułek. Następnie przechyl pojemniczek opuszkami palców delikatnie wmasuj zawartość wzdłuż rozstępów, aż do całkowitego wchłonięcia produktu. W przypadku kuracji szokowej zaleca się stosowanie jednej ampułki codziennie przez co najmniej 10 dni. Następnie dobrze jest stosować jedną ampułkę co drugi dzień przez 20 dni. W celu podtrzymania kuracji należy co tydzień aplikować jedną lub dwie ampułki. Po zakończonej kuracji stężonymi ampułkami jest zalecane używanie kremu na rozstępy Rilastil. Jeśli jesteś matką karmiącą dodatkowo pamiętaj o odpowiedniej higienie piersi. Tak samo ampułki Rilastil przeciw rozstępom jak i krem zostały poddane rygorystycznym testom i są bezpieczne podczas ciąży i laktacji.

 

Jakie zabiegi estetyczne stosuje się na rozstępy?

Na rynku dostępne są różne zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają w pozbyciu się rozstępów. Do najbardziej znanych zaliczamy: peelingi chemiczne, mikronakłówanie, zabiegi laserem frakcyjnym CO2, światło - terapię, zabiegi z osoczem bogato płytkowym i wiele innych.  W sprawie takich zabiegów najlepiej skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego.

 

Mikronakłuwanie polega na uszkodzeniu skóry w celu wywołania reakcji gojenia, która wytworzy nowy kolagen i elastynę. W badaniu z 2020 r. oceniono skuteczność do trzy miesięcznych zabiegów mikronakłuwania rozstępów u 25 osób. Po 1,8 zabiegu ślady zmniejszyły się o co najmniej 50%. Wynik był lepszy na obszarach o grubszej skórze, takich jak pośladki, w porównaniu ze skórą piersi czy brzucha. Terapia laserowa jest jednym z zabiegów, które sugerują, że może działać. W badaniach laseroterapia zmniejszała widoczność rozstępów o 50-75%. Jeden rodzaj laseroterapii, lipoliza laserowa, ma na celu usuwanie rozstępów poprzez niszczenie komórek tłuszczowych, ale brakuje dowodów potwierdzających jej skuteczność. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Dermatologicznej szacuje, że dana osoba będzie potrzebować do 20 sesji laseroterapii w ciągu kilku tygodni, aby zobaczyć 20–60% redukcję rozstępów.  

Jak prawidłowo dbać o skórę z rozstępami?

Tak, jak zostało wspomniane powyżej, nasza skóra lubi: odpowiednią dietę oraz dobrej jakości kosmetyki, które aplikujemy na skórę za pomocą masażu. Czy są natomiast produkty, które należy ograniczać lub całkiem z nich zrezygnować jeśli cierpimy na rozstępy?

Czego  należy się wystrzegać mając rozstępy?

Najogólniej rzecz ujmując, skóra objęta tą dolegliwością źle toleruje wszystko, co ją odwadnia, wysusza, sprawia, że ubywa jej naturalnego nawilżenia. Do czynników powodujących suchość skóry zaliczamy:

Opalanie miejsca objętego rozstępami ostrym słońcem i w solarium

Być może dla wielu osób unikanie chodzenia do solarium i ostrego słońca są czynnościami intuicyjnymi, ale należy podkreślić, że wpływają one wyjątkowo niekorzystnie na rozstępy powodując, że opalone rozstępy przekształcą się w widoczne blizny. 

Palenie papierosów

Jest wiele badań na to, że palenie papierosów ma bezpośredni wpływ na wysuszanie skóry a tym samym na proces jej starzenia. Jeśli chcesz szybciej pozbyć się „niechcianych znamion” ogranicz lub rzuć palenie. 

Picie alkoholu

Alkohol ma działanie moczopędne, więc zmusza organizm do wydalania płynów szybciej niż zwykle. Jakby tego było mało, alkohol hamuje również produkcję wazopresyny, hormonu, który pomaga organizmowi w ponownym wchłanianiu wody. Więc nie tylko szybko wypłukujesz wodę ze swojego organizmu, ale także nie możesz odpowiednio ponownie go nawodnić. Kiedy jesteś odwodniona, od razu widać to na Twojej twarzy! Twoja skóra jest sucha i ziemista, a drobne linie i zmarszczki stają się bardziej widoczne.